Przeglą Pieśni i Poezji Religijnej

W niedzielę 15 maja br. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Myszkowie Będuszu, odbył się wyjątkowy koncert wieńczący Przegląd Pieśni i Poezji Religijnej zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Myszkowie Będuszu. Przegląd został zorganizowany po raz pierwszy, ale już teraz można mówić o jego sukcesie, bowiem udział w nim wzięło ok. 60 osób, co jak na pierwszą edycję, jest wynikiem bardzo dobrym. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była parafia Św. Anny w Myszkowie Będuszu, a honorowy patronat nad Przeglądem objął ks. abp. Stanisław Nowak i Starostwo Powiatowe.

Przesłuchania odbyły się 27 i 28 kwietnia. Jury, w którego składzie znaleźli się: Karol Hadrych (przewodniczący), Bogumiła Adamek, ks. Adam Mikoś, Jerzy Bryś, Agnieszka Skorek, Weronika Będkowska i Magdalena Ryziuk-Wilk, z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwało się prezentacjom wszystkich wykonawców. Wśród nich przeważali ci, którzy postawili na piosenkę. Można było usłyszeć zarówno solistów, jak i zespoły wokalno-instrumentalne. Duże wrażenie na komisji zrobiła 10-letnia Daria Pakuła z Myszkowa. Pięknie zaprezentował się również zespół wokalny z Żelisławic i zespół wokalno-instrumentalny z ZS nr 1. Wśród recytatorów najlepiej wypadli: Dominik Różewicz, Manuela Sikora (wykonywała swoje autorskie wiersze) i Ewelina Pęczek (Zespół Szkół nr 2 w Myszkowie).

W niedzielnym koncercie wystąpili najlepsi. Wśród publiczności zasiedli min. dyrektor ZS nr 2 – Jerzy Bryś, ks. A. Mikoś, starosta Leon Okraska, wicestarosta Jan Kieras z małżonką i członkowie jury. W kościelnych ławach zasiadło sporo mieszkańców Będusza. Warto było tam być. Całe widowisko słowno-muzyczne dostarczyło widzom wielu pozytywnych przeżyć i pozwoliło na chwile refleksji nad tym, co w życiu ważne. Przejmujący śpiew Darii Pakuły sprawił, że niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Wzruszony był starosta L. Okraska, który gratulował wszystkim laureatom i dziękował im za udział w Przeglądzie. Każdy z występujących otrzymał nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe. Dyrektor J. Bryś zapewnił, że Przegląd będzie kontynuowany w roku następnym.

Osoby wyróżnione w konkursie:
PIEŚŃ
– szkoły podstawowe (soliści):
I miejsce – Daria Pakuła
II miejsce – Jessika Schendzielorz